Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

Powiększ zdjęcie

Plastyczny konkurs dla najmłodszych

23 października 2019

Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Głogowie, kolejny już raz zaprasza dzieci do udziału w konkursie plastycznym, którego tematem mają być Legendy Głogowskie. Prace mogą być wykonane w dowolnej technice. Składać je można w MAH do 25 listopada 2019 roku.

Czytaj więcej o: Plastyczny konkurs dla najmłodszych
Powiększ zdjęcie

VIII Głogowski Konkurs Kaligrafii

21 października 2019

Muzeum Archeologiczno-Historyczne zaprasza dzieci i młodzież do udziału w VIII Głogowskim Konkursie Kaligrafii. Na laureatów czekają bardzo atrakcyjne nagrody.

Czytaj więcej o: VIII Głogowski Konkurs Kaligrafii
Powiększ zdjęcie

Wykłady przyciągnęły słuchaczy

18 października 2019

Trwają III Spotkania z Kulturą Żydowską. W ramach tego przedsięwzięcia odbyły się w Muzeum Archeologiczno-Historycznym dwa ciekawe wykłady. Oba cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Czytaj więcej o: Wykłady przyciągnęły słuchaczy
Powiększ zdjęcie

Najnowsze muzealne wydawnictwo już w sprzedaży

18 października 2019

Konferencja „Między sąsiadami. Wojna obronna Rzeczypospolitej 1939 r.” była okazją do promocji najnowszej książki wydanej przez Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie. Publikacja nosi tytuł „Wehrmacht z Glogau w Polsce. Szlak bojowy 18. Dywizji Piechoty XI Korpusu Armijnego we wrześniu 1939 roku część 1.”, a jej autorem jest Jarosław Helwig, kierownik działu historycznego głogowskiego muzeum.

Czytaj więcej o: Najnowsze muzealne wydawnictwo już w sprzedaży
Powiększ zdjęcie

Nowoczesny sprzęt trafi do MAH

17 października 2019

Prawdopodobnie jeszcze w listopadzie Pracownia Konserwacji Ośrodka Archeologiczno-Numizmatycznego, który jest oddziałem Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie, wzbogaci się o nowoczesny spektrometr fluorescencji rentgenowskiej.

Czytaj więcej o: Nowoczesny sprzęt trafi do MAH