Jesteś tutaj: Start / Muzyka dawna

Muzyka dawna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Brzmienie gotyku w głogowskim muzeum

Brzmienie gotyku w głogowskim muzeum

13 sierpnia 2018

8 sierpnia br. odbył się w Głogowie drugi koncert w ramach cyklu „PRZEDSIONEK RAJU 2018”. Pierwszy występ miał miejsce 4 sierpnia w kolegiacie pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i był zatytułowany: „Vivaldi. Cztery pory roku, ale nie tylko”, a skrzypaczce Jasence Balic Zunic (Chorwacja) towarzyszył zespół Green Kore. Natomiast cztery dni później w Zamku Książąt Głogowskich odbył się koncert „Od świtu do zmierzchu gotyku”, na którym wystąpili śpiewaczka Clara Brunet Vila (Katalonia) oraz Roger Helou (Argentyna), który grał na organetto. Oba znakomite koncerty spotkały się z aplauzem publiczności, przypomnijmy, że ich organizatorem była Fundacja Muzyki Dawnej CANOR oraz głogowskie muzeum, przy współpracy parafii kolegiackiej.

Przejdź do - Przedsionek Raju znowu w Głogowie

Przedsionek Raju znowu w Głogowie

23 lipca 2018

Szykuje się prawdziwa uczta dla miłośników muzyki dawnej. Do Głogowa ponownie zawita festiwal „Przedsionek Raju”. W tym roku jego motywem przewodnim będzie muzyka Antoni Vivaldiego. W ramach koncertowego cyklu głogowianie będą mieli okazję usłyszeć między innymi słynne „Cztery pory roku”.

Czytaj więcej o: Przedsionek Raju znowu w Głogowie
Przejdź do - Muzyka dawna wraca do Głogowa

Muzyka dawna wraca do Głogowa

29 maja 2018

W czerwcu rozpocznie się druga edycja cyklu „Nasz Telemann”. W wielu miejscowościach województw – lubuskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego odbędzie się ponad trzydzieści koncertów poświęconych polskim wątkom w muzyce baroku i renesansu. Muzycy wystąpią także w Muzeum Archeologiczno – Historycznym w Głogowie.

Czytaj więcej o: Muzyka dawna wraca do Głogowa
Przejdź do - Muzyka piętnastowiecznej Florencji na głogowskim zamku

Muzyka piętnastowiecznej Florencji na głogowskim zamku

5 sierpnia 2017

Muzyka dawna kolejny raz zabrzmiała w Muzeum Archeologiczno – Historycznym. Na głogowskim zamku odbył się jeden z koncertów organizowanych w ramach cyklu „Przedsionek Raju”. Przed głogowską publicznością wystąpił wokalista Doron Schleifer, a towarzyszyła mu, grająca na clavisimbalum i fletach – Corina Marti.

Czytaj więcej o: Muzyka piętnastowiecznej Florencji na głogowskim zamku
Przejdź do - Weekend z muzyką dawną

Weekend z muzyką dawną

27 czerwca 2017

Muzyka dawna ma w Głogowie wiernych odbiorców. Świadczyć może o tym zainteresowanie, jakim cieszyły się weekendowe koncerty organizowane w ramach projektu Nasz Telemann.

Czytaj więcej o: Weekend z muzyką dawną

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-05-31
Data publikacji:2016-05-31
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Mateusz
Liczba odwiedzin:5270