Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

W piątek muzeum będzie nieczynne

23 lipca 2019

W związku z obchodami policyjnego święta, które w piątek 26 lipca odbędą się na zamkowym dziedzińcu, tego dnia Muzeum Archeologiczno - Historyczne będzie nieczynne - za utrudnienienia przepraszamy. Jednocześnie informujemy że w sobotę i niedzielę sale wystawowe będą otwarte dla zwiedzających.

Czytaj więcej o: W piątek muzeum będzie nieczynne
Powiększ zdjęcie

Rekordowa frekwencja jakubowej wystawy

12 lipca 2019

Wystawa poświęcona pierwszemu w Polsce Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Jakubowie k/Głogowa oraz tradycji pielgrzymowania do Santiago de Compostela, od 11 lipca br. jest już prezentowana w Brzesku. Wcześniej można ja było oglądać m.in. w Szczyrku, Łebie, czy Rokitnie.

Czytaj więcej o: Rekordowa frekwencja jakubowej wystawy
Powiększ zdjęcie

Jubileuszowa Letnia Akademia Kultury i Języka Polskiego

11 lipca 2019

Powoli kończy się jubileuszowa XX Letnia Akademia Kultury i Języka Polskiego. Po tygodniowym pobycie w Głogowie, młodzież odwiedza Przemyśl, Lwów, Warszawę, Gdańsk, Grodno oraz Wilno. Jak zgodnie twierdzą uczestnicy Akademii, to był dla nich bardzo ciekawy i intensywny czas.

Czytaj więcej o: Jubileuszowa Letnia Akademia Kultury i Języka Polskiego
Powiększ zdjęcie

Prezydent RP Andrzej Duda w Głogowie

9 lipca 2019

W Głogowie gościł Prezydent RP Andrzej Duda. Głowa państwa spotkała się z mieszkańcami miasta przy Pomniku Dzieci Głogowskich. Wcześniej, na zamkowym dziedzińcu, prezydent powitany został przez władze miasta.

Czytaj więcej o: Prezydent RP Andrzej Duda w Głogowie
Powiększ zdjęcie

Kresowy weekend w Głogowie

9 lipca 2019

Pod znakiem Kresów i kresowej kultury stał ostatni czerwcowy weekend w Głogowie. W muzeum Archeologiczno-Historycznym odbyła się okolicznościowa konferencja poświęcona dwóm dekadom Letniej Akademii Kultury i Języka Polskiego, zaś w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się 24. Głogowski Przegląd Kultury Polskiej KRESY 2019.

Czytaj więcej o: Kresowy weekend w Głogowie