Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

Powiększ zdjęcie

Wystawa prac Romy Pilitsidis

23 maja 2019

„Roma Pilitsidis iluzja głębi i równowaga” – taki tytuł nosi wystawa, która jeszcze w maju otwarta zostanie w Muzeum Archeologiczno – Historycznym w Głogowie. Tym razem jej bohaterką będzie Roma Pilitsidis i jej malarstwo. Wernisaż zaplanowany został na czwartek, 30 maja.

Czytaj więcej o: Wystawa prac Romy Pilitsidis

Strażackie święto w Zamku

23 maja 2019

Dziś na zamkowym dziedzińcu swoje święto obchodzić będą głogowscy strażacy. W związku z tym, od godziny 11.00 do 15.30, Muzeum Archeologiczno – Historyczne będzie zamknięte dla zwiedzających. Za utrudnienia przepraszamy.

Czytaj więcej o: Strażackie święto w Zamku
Powiększ zdjęcie

Noc Muzeów 2019

8 maja 2019

Wielkimi krokami zbliża się święto muzeów i muzealników. W sobotę, 18 maja odbędzie kolejna edycja Europejskiej Nocy Muzeów. W tę akcję, od wielu lat, włącza się również Muzeum Archeologiczno Historyczne w Głogowie. Tego dnia będzie można je zwiedzać od godziny 17.00 do 24.00.

Czytaj więcej o: Noc Muzeów 2019
Powiększ zdjęcie

Muzeum to także książki

23 kwietnia 2019

Dziś obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Książek oczywiście nie brakuje w Muzeum Archeologiczno – Historycznym w Głogowie. Placówka nie tylko posiada wspaniały księgozbiór, ale także prowadzi działalność wydawniczą.

Czytaj więcej o: Muzeum to także książki
Powiększ zdjęcie

Razem chronimy zabytki

18 kwietnia 2019

Dziś obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków. Jego idea zrodziła się w 1983 roku, kiedy to został ustanowiony przez komitet Wykonawczy Rady Ochrony Zabytków ICOMOS. W dzieło ochrony zabytków wpisuje się również działalność muzealna.

Czytaj więcej o: Razem chronimy zabytki