Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

Powiększ zdjęcie

Kameralne Dni Dziedzictwa

17 września 2018

Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Głogowie kolejny już raz włączyło się w obchody Europejskich Dni Dziedzictwa. Z tej okazji, przez dwa wrześniowe weekendy można było zwiedzać muzealne ekspozycje za darmo. Z gościnnym wykładem wystąpił również profesor Jerzy Maroń z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Czytaj więcej o: Kameralne Dni Dziedzictwa
Powiększ zdjęcie

Duński chór zaśpiewa w zamku

12 września 2018

Golden Gospel Songs – tak nazywa się chór, który niedzielę, 16 września, wystąpi w głogowskim zamku. Zespół zaśpiewa popularne hymny chrześcijańskie.

Czytaj więcej o: Duński chór zaśpiewa w zamku
Powiększ zdjęcie

Letnia Akademia Kultury i Języka Polskiego – dwa spojrzenia

10 września 2018

Chociaż wakacje już za nami, warto wrócić, choć na chwilę, do wakacyjnych przygód. Przygodą i spotkaniem z historią na pewno był udział w Letniej Akademii Kultury i Języka Polskiego. Dzięki Telewizji Master oraz Rafałowi Marcinkiewiczowi, młodemu uczestnikowi LAKiJP z Wilna, możemy przenieść się do pierwszych tygodni lipca.

Czytaj więcej o: Letnia Akademia Kultury i Języka Polskiego – dwa spojrzenia
Powiększ zdjęcie

Europejskie Dni Dziedzictwa w Głogowie

5 września 2018

„Niepodległa dla wszystkich” – tak brzmi hasło tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa. Kolejny już raz do obchodów święta zabytków włącza się Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Głogowie. Zapraszamy na wykłady i wycieczkę po pozostałościach głogowskiej twierdzy.

Czytaj więcej o: Europejskie Dni Dziedzictwa w Głogowie
Powiększ zdjęcie

Akcja wakacje zakończona

29 sierpnia 2018

Wakacyjne zajęcia dla dzieci to był dobry pomysł. W organizowanych przez Muzeum Archeologiczno – Historyczne „Muzealnych Spotkaniach Czwartkowych” uczestniczyło kilkudziesięcioro młodych mieszkańców Głogowa.

Czytaj więcej o: Akcja wakacje zakończona